Home Turistika

Turistika

Nové infocentrum v Kralupech

nové infocentrum

 

 

Město Kralupy nad Vltavou otevřelo nové turistické centrum iCafé na terasách u mostu T. G. Masaryka na levém břehu Vltavy. Součástí infocentra je kavárna a dětský koutek.

 

 

 

Celý článek...

 

Roztocký háj-Tiché údolí

skály v Tichém údolíPřírodní rezervace Roztocký háj-Tiché údolí byla vyhlášena roku 1951. Chráněné území zaujímá zalesněné stráně Tichého údolí a Roztocký háj nad soutokem Únětického potoka a Vltavy. Jihozápadním směrem na ni na území Prahy bezprostředně navazuje další přírodní rezervace – Údolí Únětického potoka. Územím prochází naučná stezka, která je dlouhá přibližně 7 km. Nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším úsekem je trasa z Roztok do Únětic, dlouhá 4 km.

 

Aktualizováno (Úterý, 01 Červenec 2014 08:16)

Celý článek...

 

Dvořákova stezka

Označení Dvořákovy stezky

 

Dvořákova stezka vede po levém břehu Vltavy mezi Kralupami nad Vltavou a Nelahozevsí. Je značena červenou turistickou značkou, která z centra Kralup pokračuje dál na Říp. Projděte se krásnou cestou podél Vltavy, kudy chodíval známý skladatel Antonín Dvořák ke známým do Kralup.

 

 

Aktualizováno (Neděle, 29 Červen 2014 20:13)

Celý článek...

 

Naučná stezka Klecany

Směrovky na stezce Klecany

 

Zajímavosti města Klecany spojuje naučná stezka vyznačená modrou turistickou značkou. Na trase jsou vyznačeny další odbočky na místa, která stojí za to vidět. Pro lepší orientaci slouží čtyři panely umístěné ve městě a u přívozu Klecánky.

 

 

 

Aktualizováno (Pondělí, 23 Červen 2014 08:55)

Celý článek...

 

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

 

Zámek Nelahzeves leží asi 30 km  severně od Prahy. Je jednou z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách. Nachází se zde významná část rodových Lobkowiczkých sbírek, zámecká restaurace, prodejní galerie. Na zámku je uložena jedna z největších českých sbírek španělského malířství přelomu 16. a 17. století a největší zámecká knihovna v Čechách.

 

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 12 Červen 2014 07:45)

Celý článek...

 

Vrch Řivnáč

pohled na Řivnáč od Vltavy

 

V místech, kde řeka Vltava obloukem opouští Žalov, zdvihá se nad vodu vrch Řivnáč, ze kterého je překrásný výhled do okolí. Při dobré viditelnosti uvidíte nejen novou horu skládky Úholičky, ale i Říp a České středohoří.

 

 

Aktualizováno (Úterý, 10 Červen 2014 09:09)

Celý článek...

 

Levý Hradec

Levý Hradec

 

Levý Hradec leží na území města Roztok v části zvané Žalov. Jedná se o první křesťanský kostel v Čechách, založený prvním historicky doloženým přemyslovským knížetem Bořivojem v osmdesátých letech 9. století.

 

 

 

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červen 2014 09:24)

Celý článek...

 

Roztocký zámek

zámek RoztokyPokud jste ještě nebyli na roztockém zámku, rozhodně to musíte co nejdřív napravit. Od června 2014 je konečně po rekonstrukci zpřístupněn veřejnosti. Můžete si zde projít dva prohlídkové okruhy s průvodcem. Za zhlédnutí stojí také zámecký park. Navštěvujete-li rádi výstavy, hned ve vedlejší budově jsou výstavní síně Středočeského muzea. A nezapomeňte si dojít na vynikající kávu do zámecké kafírny ;-)

 

Aktualizováno (Pátek, 04 Červenec 2014 22:32)

Celý článek...

 

Naučné stezky kolem Úholiček

V roce 2013 obec Úholičky vybudovala soustavu čtyř naučných stezek, které mapují nejbližší okolí obce. Můžete tak zhlédnout bývalé kamenné lomy v Podmoráni, přírodní divadlo Na Krakově, nebo vyhlídku na vrchu Stříbrník. Okruhy zahrnují celkem sedm zastavení označených informačními tabulemi.

stezky kolem Úholiček

 

Aktualizováno (Pondělí, 07 Červenec 2014 21:16)

Celý článek...